Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Leipzig 2019 Print

20. International TuG Pokal Leipzig 2019

29.11. - 1.12. 2019

 

 

Sportovní klub v německém Lipsku pořádá každý rok tradiční a zároveň ojedinělý závod, kde se střetávají tři různá odvětví gymnastiky. Sportovní gymnastika, Akrobatická gymnastika a Moderní Gymnastika. Každý klub, přiveze sportovce ideálně ze všech tří disciplín a závod se pak nese v rozmanitém duchu jak pro závodníky, tak pro diváky, kdy se jednotlivé disciplíny každou sestavu střídají.

 

 

Letos jsme na 20. ročník mezinárodního závodu do Lipska vyrazili bohužel bez moderní a sportovní gymnastiky, jen čistě akrobatická část TJ Bohemians Praha a to dvě trojice Šárka Nováková, Lucie Neuschlová, Anna Hamříková v kategorii Junioři/Senioři a druhá trojice Anastacia Šabatová, Lada Hamříková, Vanda Dordevičováv kategorii Age group.

Počet závodníků nebývá příliš velký, ale v každé věkové kategorii se hodnotí páry i skupiny dohromady, takže o to zajímavější závod nás čekal.

 

            

 

Obě trojice začaly sobotní dopolední závod velmi pěknou statickou sestavou. Druhá sestava čekala závodníky v odpoledních hodinách. Tam zaváhaly naše starší závodnice a díky zbytečné chybě přišly Šárka Lucka Anna o cenné body. Nakonec skončily na 5. místě. V kategorii Age group pak Vanda Anastacia a Lada obsadily krásné 2. místo s 46,767 bodu.

Jak už bývá zvykem, spolu s pořadateli a dalšími účastníky jsme po závodě navštívili Vánoční trhy a rozloučili se v rytmu vánočních českých anglických i německých koled.

 

    

 

Hot info:

Mistrovství České republiky 2020

Czech Republic Championships

7th November 2020

Prague

Invitation PDF

Definitive entry available 1st-13th September

 
FACEBOOK

 

 

Z fotogalerie: