Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Ženeva 2019 Print
 
Na začátku června (1.-3.6.2019) se početná česká výprava účastnila mezinárodního závodu v Ženevě. 
Závodu se účastnili závodníci z Portugalska, USA, Holandska, Itálie a Švýcarska.
 
 
V kategorii age group 11-16 let ženské páry jsme měly zástupkyně Terezu Češpivovou a Viktorii Zadákovou. Holky se společně stále sehrávají, proto se tento závod neobešel bez značné nervozity. I přesto se holkám povedlo dostat se do finále a skončit na výsledném 5. místě s 24.800 body za statickou sestavu.
Mužský pár Michal Frank a Tomáš Hrubý, kteří závodí také v kategorii age group 11-16 let bohužel neměli žádnou konkurenci. I přes tento fakt i oni měli malá zaváhání v kvalifikační statické sestavě. Naopak dynamickou sestavou nadchli umělecké rozhodčí na 8.950 bodů. Nicméně ve finále se šla opět statická sestava, kterou si opravili a obdrželi za ní výslednou známku 24.950 bodů a odvezli si domů zlatou medaili.
 
 
Největší zastoupení jsme měli v kategorii age group 11-16 let ženské trojice. Jako první se na koberci předvedla trojice Sofie Brablecová, Natalie Haburová a Julie Nováková. Holky si relativně čistými sestavami zajistily 4. místo v kvalifikaci a postup do finále. Toto umístění udržely i s finálovou dynamickou sestavou, za kterou dostaly 24.300 bodů. Druhá trojice Jana Kinštová, Anna Hamříková a Lucie Neuschlová skončily v kvalifikace na 7. místě, z důvodu menších chyb ve statické sestavě. Ve finálové dynamické sestavě jim bohužel také štěstí nepřálo a dopustily se významných chyb a skončily tak na konečném 7. místě s 21.450 body.
 
Všichni naši závodníci měli tento závod jako přípravný na podzimní mistrovství Evropy. Ukázalo nám to místa, na kterých je potřeba ještě zapracovat, aby si byli závodníci jistější a sestavy byli čistější.
 
  
  
 
 

Hot info:

Klokan Cup 2020 zrušen!

Vážení akrobatičtí příznivci,

kvůli současnému vývoji situace kolem koronaviru je bohužel letošní závod Klokan Cup 2020 zrušen. 

Dekujeme za pochopení.

 
FACEBOOK

 

 

Z fotogalerie: