Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Swidnica 2019 Print

16. – 17. 3. 2019

Swidnica 2019

23. mezinárodní jarní závod Henryka Chmielewského – Swidnica Polsko

VÝSLEDKY

16. – 17. 3. 2019 jsme se opět zúčastnili tradičního závodu v polské Swidnici. Všechny tři zúčastněné skupiny se probojovaly do nedělního finále, ze kterého nakonec zlaté medaile vybojoval mužská pár Tomáš Hrubý a Michal Frank. Nepopulární, ale pro mladou trojici velmi překvapivé, 4. místo přivezla děvčata Lara Ilčišinová, Kateřina Nováková a Andrea Vorlíčková. 7. místo z kvalifikace pak udržely dívky Natálie Haburová, Sofie Brablecová a Julie Nováková.

 Na letošní závod se pořadatelům přihlásilo mnoho účastníků, proto celý závod začínal již v 8h. Pomyslný los na zahájení závodu si vytáhl náš mužský pár v kategorii Age Group 11-16 Tomáš s Míšou, který za svou ranní statickou sestavu obdrželi 24,150 bodu. Sestava byla po technické stránce poměrně vydařená, nicméně mírně ospalý umělecký dojem konečnou známku snížil. I tak ale po první sestavě kluci zaujali vedoucí pozici před ukrajinským párem.

 

 

 

 Svou první účast na mezinárodních závodech si sobotním cvičením odbyly Lara, Kačka a Andrea. Smíšená sestava se holkám velice povedla, a tak i přes nejnižší známku za obtížnost (0,2 bodu) postoupily s výslednou známkou 23,350 bodu do nedělního finále z děleného 6. místa.  Kategorie Youth  v disciplíně ženských trojic byla vůbec nejobsazenější kategorií závodu. Proto již toto umístění z 30 trojic bylo pro děvčata velkým úspěchem.

 

 

 

 

 

 

 

 S obtížnou situací, kdy v předešlém týdnu nemohly kvůli nemoci trénovat, se musely vyrovnat Natálie, Sofie a Julie v kategorii Age Group 11-16. Po týdenní pauze naskočily do závodu rovnou svou dynamickou sestavou, kde byla vidět v uměleckém provedení mírná nesehranost, největší chybou však byly nedotočené obraty, které přinesly děvčatům půlbodovou srážku v technickém provedení. Za sestavu si tak odnesly 23,9 bodu.

 

 

 

 

 V odpoledním bloku upevnili kluci dynamickou sestavou za 23,8 bodu svou vedoucí pozici a věděli tak, že do nedělního finále půjdou z prvního místa. Trojice Natálie, Julie a Sofie naopak do poslední chvíle nevěděla, zda vůbec nastoupí ke své statické sestavě, neboť Julii během dne začala trápit nevolnost. Přes všechny obtíže však děvčata zvládla velmi pěknou statickou sestavu a zajistila si tak známkou 24,450 bodů poslední postupovou příčku do nedělního finále.

 Nedělní finále pak probíhala již bez obtíží pro českou výpravu. Tomáš s Míšou potvrdili převahu nad ukrajinským párem a po ještě vylepšené statické sestavě dosáhli s celkovým součtem bodů ze všech sestav 72,900 na 1. místo. Opět velmi vydřenou smíšenou sestavu předvedly Lara, Kačka a Andrejka a v celkovém součtu bodů 47,400 se posunuly ještě o dvě místa vpřed a mohly se radovat z „bramborového“ umístění. Natálie, Sofie a Julie opravily ve své dynamické sestavě chybu z předchozího dne. Nicméně i přes vyšší známku se již nedokázaly v celkovém součtu 73 bodů posunout výše než na 7. pozici.

 

Z fotogalerie: