Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Albershausen 2019 Print

Acro Cup Albershausen 2019

Ve dnech 25. až 28. dubna 2019 se dvě age groupové trojice a jeden mužský pár vydali na Acro Cup v dalekém německém Albershausenu. Naši akrobati, v doprovodu rozhodčí a trenérů Petry Filsakové a Lukáše Macháčka, poměřili síly se závodníky z Rakouska, Estonska, Holandska, Německa, Irska, Walesu, Izraele, Itálie, Švýcarska a Velké Británie. Domů přivezli jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili za kvalifikaci a jednu stříbrnou za celkové finále.

Reprezentaci ve složení Tomáš Hrubý a Michal Frank, Natálie Haburová, Julie Nováková a Sofie Brablecová a Anna Hamříková, Lucie Neuschlová a Jana Kinštová čekala každý den jedna kvalifikační sestava. Holky první den (pátek 26.4.) závodily s dynamickou a kluci se statickou sestavou. Nejlépe si vedli kluci, kteří v sestavě nechali pouze několik drobných technických zaváhání. Celková známka 23,600 (E 15,500; A 7,600) stačila na druhé místo, přičemž na pár z Riesy stále chyběl téměř bod a půl. Trojice Natálie, Sofie, Julie zajela umělecky povedenou sestavu, bohužel ve čtvrtém prvku chybovala a pád ji stál půl bodu. Také nepřesné rotace a nedokončené doskoky se podepsaly na poměrně nízké technické známce 15,000, která spolu s uměleckou známkou 7,750 (celkově 23,250) odpovídala 19. místu. Druhá trojice po několika zásadních chybách v choreografii a individuálním skákání obdržela neuvěřitelné 3 body penalizaci a usadila se na předposledním, 25. místě s 20,950 body. K lepšímu výsledku nedopomohla ani poměrně vysoká technická známka 15,800 (umělecká známka 7,650).

Druhý den pro mnohé znamenal větší úspěchy. Kluci opět stabilním výkonem potvrdili svoji formu a předvedenou sestavu ohodnotili kladně i rozhodčí. Osmičkové známky (A 8,200 a E 16,300) kluky vynesly na první příčku a ti si tak za dynamickou sestavu (25,000) odnesli zlatou medaili a navíc postup do nedělního finále. Také mladší trio si v sobotu vedlo výrazně lépe než v pátek. Děvčata zazářila především svou temperamentní choreografií za 8,300 bodu a také technická známka se přehoupla přes magickou osmičku (16,400). Celkově tak známka 25,200 holkám pomohla k 15. místu. Druhá trojice se trápila i během své statické sestavy, v níž zanechala několik nevýdrží, pád a spoustu dalších školáckých chyb. Penalizace 2,8 bodu je spolu s nízkými známkami za technické provedení (15,300) i estetiku (7,650) sesunula na samý chvost startovního pole (26. místo za 20,250 bodu)

V nedělním finále se kluci opět ukázali se svou statickou sestavou. Zbytečná nevýdrž v jinak čisté sestavě stála kluky tři desetiny a známky 16,500 a 7,950 nakonec pro kluky znamenala finálovou stříbrnou medaili. Gratulujeme!

 

 

Z fotogalerie: