Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Klokánek 2019 Print

 

KLOKÁNEK 26. 5. 2019

Tradiční závod i pro nejmenší akrobaty se letos konal poslední květnovou neděli. Již 13. ročníku se zúčastnila stovka závodníků, kteří předvedli více než 50 sestav. Rekordní počet závodníků byl dán i účastí nově vznikajícího oddílu akrobatické gymnastiky při oddílu Gymnastika M&E Havířov, který tak doplnil již tradiční oddíly TJ Bohemians Praha, Sokol Brandýs nad Labem a Akro-Bat Batelov. Závodníci se postupně ukázali v těchto kategoriích: jednotlivci se stálkami, předškolní a žákovská třída. V rámci kontrolního závodu před nadcházejícím závodem ve švýcarské Ženevě předvedli publiku své výkony i závodníci kategorie Age Group 11 – 16 výhradně z domácího oddílu.

Závod zahájila předškolní kategorie, ve které své sestavy ukázaly 4 páry a 5 trojic. Nejvyšší výslednou známku 17,080 bodů, složenou ze známky technické a známky za obtížnost, obdržela trojice dívek z nováčkovského oddílu Gymnastika M&E Havířov - Kateřina Králová, Denisa Luzarová a Nikol Javorská, které si tak odvezli 1. místo mezi trojicemi. Na 2. místě se umístily Nela Riedlová, Alžběta Vencová a Adéla Calderová ze Sokola Brandýs nad Labem. 3. příčku obsadily Julie Marecová, Barbora Musilová a Anežka Prokšová ze stejného oddílu. Mezi páry zlato získaly Aneta Bernardová a Tereza Vojtíková ze Sokola Brandýs nad Labem, stříbro a bronz pak putoval do Akro-Bat Batelov k Adéle Šlesingerové s Klárou Havlovou respektive Justýně Palovčikové s Natálií Havlíkovou.

Mezi jednotlivci do bojů konečně zasáhly i domácí akrobatky z TJ Bohemians Praha.  U mladších závodnic (ročník 2011 a mladší) 1. místo vybojovala Bára Bezděkovská z Akro-Bat Batelov, 2. příčku si odnesla Nikola Sedláková a 3. pozici pak obsadila Bára Kubíčková, obě z domácího klubu. Závod starších jednotlivců ovládly domácí závodnice a medaile ze stupňů vítězů si odnesly v tomto pořadí 1. Maria Zoe Janočková, 2. Laura Lohniská, 3. Ivanka Leonová. Závodnice tak předvedly individuální připravenost, v příštím ročníku se s nimi tedy snad potkáme v nějaké společné kategorii.

Po vyhlášení výsledků kategorií předškolní a jednotlivců ukázali svou první sestavu závodníci Age Group, kteří závod po žákovské kategorii také ukončili. Vzhledem k malému počtu závodníku, zde byly hodnoceni všichni dohromady. O necelé dvě desetiny bodu předběhla trojice dívek Sofie Brablecová, Natálie Haburová a Julie Nováková své kolegy Michala Franka a Tomáše Hrubého. Na třetí pozici se ztrátou dvou bodů za mužským párem skončily Viktorie Zadáková a Tereza Češpivová. Svou premiéru si v této kategorii odbyla děvčata Šárka Nováková, Anastacia Šabatová a Lada Hamříková.

Nejvíce obsazenou kategorií závodu pak byla žákovská kategorie, které se zúčastnilo 10 párů a 8 trojic. U obou disciplín zůstalo zlato u domácích závodnic, kdy v kategorii trojic dominovaly s náskokem 3 bodů Andrea Vorlíčková, Kateřina Nováková a Lara Ilčišinová, stříbro si za slušný výkon odvezly nováčci Natálie Zielonková, Lena Mrózek a Zuzana Pawlasová z Gymnastika M&E Havířov, bronz pak putoval do Brandýsa nad Labem k Emě Bernardové, Viktorii Žáčkové a Adéle Vrbové. Mezi páry naopak byly rozdíly v celkové známce minimální, když 1. místo o pouhých 0,167 bodu získala dvojice Diana Didenko a Tereza Bernreiterová. Mezi druhým a třetím místem muselo dokonce rozhodnout pravidlo v případě shody – tedy vyšší technická známka. Stříbro si nakonec taktéž odnesly domácí Vanda Dordevičová a Adéla Davídková a bronz získaly Tereza Lavírová Adéla Tuháčková ze Sokola Brandýs nad Labem.

I letošní ročník závodu se vydařil. Gratulujeme všem závodníkům. A nejpozději za rok se těšíme na shledání se všemi akrobatickými oddíly, nejlépe však i dříve, buďto na MČR v listopadu 2019 či na Klokan Cupu na jaře 2020.

 

Hot info:

Klokan Cup 2020 zrušen!

Vážení akrobatičtí příznivci,

kvůli současnému vývoji situace kolem koronaviru je bohužel letošní závod Klokan Cup 2020 zrušen. 

Dekujeme za pochopení.

 
FACEBOOK

 

 

Z fotogalerie: