Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Klokan Cup 2019 Print

8th - 10th March 2019

Klokan Cup 2019

 

 Letošního 19. ročníku mezinárodního závodu Klokan Cup se zúčastnili závodníci celkem z 10 klubů z České republiky, Německa a Polska. Za Českou republiku se účastnili domácí klub TJ Bohemians Praha, Sokol Brandýs nad Labem a AkroBat Batelov. Pro domácí oddíl tento závod přinesl mnoho premiér.

 V žákovské kategorii jsme měli zastoupení v kategorii párů i trojic. Svojí premiéru si po mnoha zraněních konečně odbyla trojice Andrea Vorlíčková, Kateřina Nováková a Lara Ilčišinová. Katka s Larou jsou již zkušené závodnice, ale pro Andrejku to byl první akrobatický závod. Svojí smíšenou sestavu předvedly čistě, bez velkých chyb a obdržely výslednou známku 22.850 bodů, která je vyhoupla na druhé místo. Další závodnici v této kategorii byla již zkušená trojice Alexandra Yudistkaya, Radka Davídková a Lada Hamříková. Holky nezklamaly a suverénně zvítězily se známkou 25.150 bodů, což byla zároveň i nejvyšší známka žákovské kategorie.

 V kategorii párů závodily 3 páry z našeho oddílu. Nejlépe si vedl pár Šárka Nováková a Anastacia Šabatová. Vzhledem k okolnostem holky na poslední chvíli daly dohromady sestavu v páru a byla to správná volba. Za svojí smíšenou sestavu získaly 23.200 bodů. Hned za nimi se na 5. místě umístil ženský pár Diana Didenko a Tereza Berneiterová se známkou 22.800 bodů. Třetím ženským párem byla Vanda Dordevičová a Adéla Davídková. Adéla se poprvé na závodech objevila v roli spodní a pro Vandu to byla stejně jako pro Andreu závodní premiéra. Děvčata se umístila na 9. místě se známkou 21.500 bodů.

 V kategorii Age group 11-16 let se nám na závodním koberci poprvé představil domácí ženský pár Viktorie Zadáková a Tereza Češpivová. Pro obě to byla první účast v této kategorii. Holky předvedly velmi kvalitní výkony. Za statickou sestavu získaly 24.750 bodů a za dynamickou 23.750 bodů. Tyto známky holkám stačily na druhé místo. Na prvním místě se umístil mužský pár Michal Frank a Tomáš Hrubý se známkami za statickou sestavu 24.800 bodů a dynamickou 25.350 bodů. Známka za dynamickou sestavu byla nejvyšší známkou v této kategorii.

 Mezi trojicemi se nám po delší pauze, způsobenou zraněním, opět představila děvčata Jana Kinštová, Lucie Neuschlová a Anna Hamříková. Holky ukázaly nově upravenou dynamickou sestavu na 24.700 bodů. Ve statické sestavě se bohužel nevyhnuly pár technickým chybám, takže výsledná známka byla 17.500 bodů. Nutno podotknout, že se technický nezdar snažily zachránit alespoň krásnou novou choreografií. Nakonec skončily na celkovém 2. místě.

 V mistrovské kategorii jsme letos své zástupce neměli. Kategorii párů vyhrál mužský pár z německého oddílu TSG Hofherrnweiler a v kategorii trojic zvítězil polský klub UKS Acro Club Świdnica.

 Závěr závodního dne si všichni závodníci užili na společném banketu v hotelu Slavie za zvuku disca a zábavného foto koutku :-)

 

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: