Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Budapešť 2018 Tisk

Mezinárodní závod v Budapešti

2nd BIAC

 

 Poslední zářijový víkend 2018 se naše česká akrobatická výprava vydala na druhý ročník závodu v Budapešti. Zúčastnily se ho čtyři páry v kategorii youth, jedna trojice kategorie youth a jedna trojice kategorie Age group 11-16 let. Tři z těchto formací se úspěšně probojovaly i do finále a domů jsme odváželi jednu zlatou medaili.

 

           

 

 Premiérový start ve vyšší kategorii si odbyla trojice Brablecová, Nováková J., Haburová, která se svými známkami za statickou (24,450) a dynamickou (23,750) sestavu dosáhla na 10. místo. V kategorii Youth si nejlépe vedl mužský pár Hrubý, Frank, kteří díky čistému technickému provedení neměli konkurenci a se známkou 24,300 se suverénně postavili na nejvyšší příčku.

 Výborně si v závodě vedla také děvčata Yuditskaya, Hamříková L., Davídková R., která se kvalifikovala do nedělního finále z 10. místa. Svou známku ze sobotní sestavy se jim podařilo vylepšit na celkových 24,300 bodů, což stačilo na konečné 8. místo. Dalšími postupovými akrobatkami byla překvapivě děvčata Didenko, Bernaiterová, která v početné konkurenci nakonec obsadila 11. místo. Jen těsně se do finále nedostal další pár Češpivová, Davídková A., které měly v kvalifikaci známku shodnou s posledním postupovým párem, nicméně jejich technická známka byla o dvě desetiny nižší. A tak s konečným výsledkem 23,050 pár zůstal na 13. místě. Pohár smůly si na tomto závodě do dna vypil pár Staňková, Maříková, které v sestavě několikrát chybovaly a skončily na 18. místě.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: