Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Mistrovství České Republiky 2018 Tisk

9th - 11th November 2018

Czech Republic Championships 

 

VÝSLEDKY / RESULTS

Stejně jako každý rok i letos se druhou listopadovou sobotu uskutečnilo Mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice s mezinárodní účastí. Letošního sedmnáctého ročníku se zúčastnilo přes dvě stě akrobatů ze sedmi zemí Evropy. O medaile tak vedle osmi českých týmů bojovali také akrobatické týmy z Polska, Rakouska, Německa, Maďarska, Ruska a Walesu. Nejlepším českým výsledkem byla známka 24,200 bodu, která chlapecký pár Tomáš Hrubý, Michal Frank vynesla v kategorii Youth na druhé místo.

      

 

 V letošním roce se utkali akrobaté ve třech věkových kategoriích (Youth, Age group 11-16 let a Mistrovská) a ve dvou disciplínách (páry a skupiny). Rozhodčí během celého dne ohodnotili neuvěřitelných 130 sestav. Zatímco zahraničních závodníků z celkem 19 klubů přijelo letos vůbec nejvíce (211), český tým zchvátila velká marodka. K závodu kvůli zraněním nenastoupily hned tři dívčí trojice a Česko tak reprezentovalo pouze šest párů a dvě trojice.

 Z českých závodníků si nejlépe vedl chlapecký pár v kategorii Youth – Tomáš Hrubý a Michal Frank z pořadatelského oddílu TJ Bohemians. Během své smíšené sestavy předvedli velmi suverénní výkon a vysoká salta a stabilní stojky ocenili i rozhodčí vysokou technickou známkou, která klukům dopomohla ke stříbrné medaili. I tento pár se však těsně před závodem potýkal se zdravotními komplikacemi a z původního záměru závodit ve starší kategorii, museli trenéři upustit. Kvalitní výkon předvedl také domácí dívčí pár Tereza Češpivová, Adéla Davídková ohodnocený známkou 23,400 bodu. Velmi smolně to však stačilo jen na nepopulární čtvrté místo, přičemž bronzová medaile utekla o pouhých 15 setin bodu.

 Ve stejné kategorii Youth – páry se pak na 16. příčce umístily Tereza Bernaiterová a Diana Didenko a na 22. a 23. příčce páry ze Sokola Brandýs nad Labem Tereza Lavírová s Adélou Tuháčkovou a Štěpánka Kuchařová s Kateřinou Richterovou. V kategorii Youth – trojice reprezentovaly Českou republiku pouze domácí závodnice Lada Hamříková, Radka Davídková a Alexandra Yuditskaya. Jejich efektní a synchronní choreografii rozhodčí ohodnotili 7,400 bodu, což byla v této kategorii nejvyšší známka. Ve své sestavě se ale děvčata bohužel dopustila dvou velkých chyb, které je odsunuly až na desáté místo.

 Ani závodnicím v kategorii Age group 11-16 let se příliš nedařilo. Ženský pár Emma Staňková a Nicole Maříková ve svých sestavách několikrát zaváhaly a přičetly si penalizace za dva pády, stejně jako trojice Sofie Brablecová, Julie Nováková a Natálie Haburová. Technické chyby děvčata statečně kompenzovala výbornými výkony v uměleckém dojmu. I tak to ale trojici stačilo jen na sedmé místo a páru až na místo třinácté. Nutno však dodat, že pro trojici byl tento závod teprve druhým startem ve starší kategorii a pro pár dokonce úplnou premiérou.

   Budeme se těšit opět za rok 9. listopadu 2019.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: