Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Mistrovství Světa Antverpy 2018 Tisk

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2018

 

  Ve dnech 4. až 10. dubna se uskutečnilo Mistrovství světa juniorů kategorie Age group v Akrobatické gymnastice. Šampionát, který se koná s pravidelností jednou za dva roky, se letos uskutečnil v belgických Antverpách. Českou republiku na něm reprezentovala dívčí trojice Anna Hamříková, Lucie Neuschlová a Jana Kinštová, která na závod odcestovala v doprovodu trenérky Petry Filsakové, mezinárodní rozhodčí Jany Smolíkové a hlavy delegace Markéty Stíbalové. I přes velké zdravotní obtíže děvčata kvalifikaci zvládla na výbornou a obsadila konečné 32. místo. Kromě sportovních výsledků si však česká delegace odvezla z mistrovství i skvělou novinu. Naše rozhodčí byla na základě svých rozhodcovských výsledků nominována jako oficiální rozhodčí pro Youth Olympic Games, které se uskuteční letos na podzim v Buenos Aires.

 

   

 

  Do místa dění odjela česká delegace již v neděli 1. dubna, kde na ně čekala oficiální akreditace a seznámení se závodní a rozcvičovací halou. Druhou z nich děvčata navštívila hned v pondělí v poledne, kdy se odehrála první tréninková sekce, měření, orientation meeting a schůzka rozhodčích. V úterý už se konal i pódiový trénink přímo v místě závodní plochy a děvčata se tak mohla připravit na drobné změny nástupů a odchodů, které byly pro šampionát nachystány.

  I přes nepříjemné zranění kolene a pohmožděnou achilovku se naše závodnice rozhodly předvést nezjednodušenou verzi své dynamické sestavy s plnou obtížností. S tou startovaly ve středu 4. 4. 2018 hned v začátku startovního pole, což je poškodilo především v umělecké známce (7,850), která se v průběhu dne standardně zvedala. Po technické stránce děvčata předvedla své maximum a pouze nejistý doskok z individuálního prvku byl hodnocen poněkud větší srážkou. Veškerá společná tempa a salta již byla provedena bez větších penalizací a tak se děvčata technickou známkou vyhoupla na 16,500. S konečnou známkou 24,850 se trio po prvním dni zařadilo na 30. místo.

  Celkem šestatřicet trojic se ke své druhé, statické sestavě postavilo na start hned další den ráno. Nepříznivý los naši trojici opět umístil hned do první startovní skupiny a děvčata se tak opět potýkala s nízko nastavenou bodovací hladinou. Kromě toho se u děvčat tentokrát projevila i značná nervozita, která v balančních prvcích způsobila znatelné roztřesení. Nakonec se děvčatům podařilo nervy ustát a všechny prvky byly předvedeny s požadovanou výdrží. Působivá sestava si u rozhodčích tentokrát vysloužila vyšší známku za umělecký dojem (8,250), bohužel však nižší za technické provedení (16,500). Známka 25,250 za statickou sestavu v součtu se známkou za dynamickou sestavu (50,100) stačila na konečnou dvaatřicátou příčku. Na medailové pozice v této kategorii dosáhly závodnice z Velké Británie, Portugalska a Ruska.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: