Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Klokan Cup 2018 Tisk

FINAL RESULTS / VÝSLEDKY

YOUTH                   AGE GROUP 11-16                  MASTER CLASS

 

 

Čeští akrobaté získali dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili !!

 

V sobotu 3. března 2018 se konal již 18. ročník tradičního utkání v akrobatické gymnastice mezi Českou republikou a Německem, ke kterému se v letošním roce přidali ještě akrobaté z Polska a Švýcarska. Pohár za nejvyšší známku závodu vybojovali čeští akrobaté hned ve dvou věkových kategoriích (Youth a AG 11-16). Pouze v mistrovské kategorii, kde naše republika zatím nemá zastoupení, vyhráli pohár němečtí závodníci. Kromě těchto trofejí vyzávodili akrobaté z domácího oddílu TJ Bohemians i 5 medailových umístění.

 

    

 

V dopoledním programu závodu se představila nejmladší kategorie Youth, kde náš oddíl reprezentovalo hned 6 akrobatických párů a trojic. V závodu skupin nejlépe uspělo nově složené trio Julie Nováková, Natálie Haburová a Sofie Brablecová, které za svou smíšenou sestavu v nových závodních trikotech získalo celkem 23,766 (A – 7.533, E – 15.733). To byla zároveň nejvyšší známka v celé Youth kategorii a děvčata tak pro Českou republiku vyhrála i „klokaní“ pohár. Stříbrnou medaili získala se známkou 22,667 (A – 7.100, E – 15.067) druhá česká trojice – Lada Hamříková, Radka Davídková a Alexandra Yuditskaya. Česká děvčata na stupních vítězů doplnila německá trojice dívek z německého TSV Grafenau se známkou 22,600.

 

V závodu párů nejmladší kategorie se na závodním koberci představily hned 4 domácí dvojice, přičemž dvě z nich se v těsném souboji utkaly o stříbrnou medaili. Rozhodčí totiž ohodnotili mužský pár ve složení Tomáš Hrubý, Michal Frank, shodnými známkami jako dívčí pár Tereza Češpivová, Adéla Davídková (22,333). Nakonec rozhodla výchozí známka za obtížnost ve prospěch kluků, kteří měli svou sestavu nabitou řadou nových dynamických prvků a na děvčata tak zbyla medaile bronzová. Nejlépe si v této kategorii vedl polský dívčí pár z KPKS Halemba Ruda Slaska, který si zlatou medaili zajistil zhruba bodovým náskokem. Na čtvrtém místě se pak umístilo domácí duo Nicole Maříková, Emma Staňková (22,100) a v těsném závěsu se držela i novopečená dvojice dívek Michaela Šabatová, Viktorie Zadáková (21,234).

 

V odpoledním programu se na start postavilo naše nejstarší závodní trio Anna Hamříková, Lucie Neuschlová, Jana Kinštová v kategorii Age group 11-16 let. Děvčata se v první sestavě nevyvarovala základních chyb a po hromadném pádu z jednoho ze společných prvků získala za dynamickou sestavu pouhých 23,800 bodu. Znatelně lepší výkon trojice předvedla v podvečer závodního dne, kdy excelovala technicky čistou statickou sestavou, kterou rozhodčí ohodnotili známkou 26,000. To děvčatům zajistilo jak zlatou medaili v kategorii trojic, tak klokanův pohár v rámci celé věkové kategorie 11-16 let. Na stupních vítězů naši trojici doplnily závodnice z SKG Erbstetten a TSR Olympia Wilhelmshaven. Pohár v mistrovské kategorii získal německý mužský pár z TV Uhingen.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: