Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
ME Rzeszow 2017 Tisk

UMÍSTĚNÍ VE DRUHÉ DESÍTCE

NA MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ V AKROBATICKÉ GYMNASTICE

Ve dnech 10. - 16. října se v polském Řešově konalo již deváté Mistrovství Evropy Juniorů v akrobatické gymnastice, kam odcestovala i česká delegace ve složení Anna Hamříková, Lucie Neuschlová a Jana Kinštová, v doprovodu trenérky Petry Filsakové a mezinárodní rozhodčí Markéty Stíbalové. Svými výkony si děvčata zajistila celkově 20. příčku, což je pro nováčky v závodě takové velikosti a zároveň v nejobsazenější kategorii, obrovský úspěch. 

 

     

 

Letošní mistrovství Evropy juniorů se opět pyšnilo nejhojnější účastí, závodit přijelo přes 400 akrobatů z 27 zemí. V kategorii dívčích trojic 11-16 let se české trio Hamříková, Neuschlová a Kinštová postavilo proti 31 dalším seskupením, což je vůbec nejvíce v historii evropského šampionátu. I z tohoto důvodu se musela česká reprezentace spokojit s velmi krátkými časovými úseky na trénink i na rozcvičení před samotným závodem.

K první, dynamické, sestavě nastoupila česká trojice přesně uprostřed startovního pole v pátek
13. října. I přes obrovskou počáteční nervozitu, se děvčata dokázala s prvními tóny hudby koncentrovat na výkon a všechny povinné prvky předvedla suverénně bez chyb. Drobné srážky trio nasbíralo hlavně u nejnovějšího volitelného prvku a v individuálních saltech. Technická známka se vyšplhala na 16,700, což byl dokonce třináctý nejlepší výsledek z celého startovního pole. V uměleckém dojmu děvčatům chyběla především sebejistota k dokonalému provedení, a tak jej rozhodčí ocenili známkou pouhých 7,750. 

 

   

 

Na druhý závodní den se děvčata velmi těšila a ke statické sestavě nastoupila bez větších nervů. Za svůj výkon si trio vysloužilo známku 25,150, přičemž umělecká známka se tentokrát dostala přes hranici osmi bodů (8,150). Několik drobných zaváhání bylo vidět především v synchronizaci choreografie, ale po technické stránce byly povinné prvky opět předvedeny s jistotou. Celkový součet známek za obě sestavy - 50,100 stačil děvčatům na krásné 20. místo. K postupu do finále chyběly děvčatům pouze tři příčky a necelé dva body. Medailové pozice obsadily akrobatky z Ruska, Velké Británie a Portugalska.

 

   

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: