Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Ženeva 2017 Tisk

ŠVÝCARSKO 2017

Závod při světovém poháru v Ženevě

 

Vrcholem sezóny 2016/2017 byl v termínu 24. až 28. května mezinárodní závod při světovém poháru ve švýcarské Ženevě, kterého se zúčastnila naše ženská trojice kategorie Age group 11-16 let. Trio ve složení Lucie Neuschlová, Jana Kinštová a Anna Hamříková se v doprovodu mezinárodní rozhodčí Markéty Stíbalové a trenérky Petry Filsakové vydalo do závodu s konkurencí 18ti dalších států.

 

    

 

Ihned po příletu do švýcarského hlavního města čekal naši delegaci nabitý program. Od 13 hodin absolvoval celý tým, společně s reprezentací z Drážďan, zdlouhavou akreditaci a půl hodiny na to již byly holky na tréninkovém koberci. Pro pódiový trénink byl vyměřen oproti jiným závodům velmi krátký čas, a tak jsme obě sestavy musely stihnout odcvičit během pouhých dvou hodin. Po seznámení s tělocvičnou a závodní plochou se celá reprezentace odebrala do místa svého ubytování – protiatomového bunkru nedaleko od tělocvičny.

 

Ve čtvrtek 25. května dopoledne nastoupila děvčata do závodu se svou statickou sestavou, která měla premiéru v krásných nových trikotech. Hned v úvodu sestavy děvčata zaváhala při nálezu do prvního prvku, což vedlo také ke vteřinové nevýdrži. V celé sestavě byla patrná mírná nervozita a i druhý prvek nebyl úplně suverénní. Drobné chyby se objevily také v individuálních prvcích, jako například v arabu či hejlim. Celkový dojem ze sestavy však byl spíše pozitivní a holky byly opět odměněny uměleckou známkou na hranici 8 bodů a průběžným 7. místem.

 

           

 

Dynamickou sestavu odzávodily holky den poté, krátce po jedné hodině odpolední. S uvolněným výrazem se v rytmu Rasputina od Boney M bez chyby dostaly přes první dva společné dynamické prvky. Následovaly však srážky za doskoky z individuálních salt a společného toporného salta, které zatím stále nemá ideální pozici. Zbylé prvky však holky zvládly téměř precizně a s důrazem na provedení choreografie. Výkon hodnotili trenéři i rozhodčí velmi kladně, i přesto však bylo velkým překvapením, že technická i celková známka převýšily známky ze sestavy statické, což nebývá vůbec zvykem. Skóre 25,250 bylo v jejich kategorii za dynamickou sestavu dokonce páté nejvyšší. 

 

        

 

Známky z kvalifikace:

Balance

0.50

16.400

8.000

0.3

24.600

49.850

Dynamic

0.50

16.800

7.950

0.0

25.250

 

 

 

 

Celkový součet obou kvalifikačních sestav znamenal pro holky postup do finále a to dokonce ze sedmého místa.

V sobotním finále se holky postavily na start opět se statickou sestavou a dostaly tak šanci opravit předchozí chybičky. Z velké části se to podařilo a tak se známka za finálovou sestavu přehoupla přes 25 bodů. Celé startovní pole však bylo velmi vyrovnané a tak holkám finálová známka stačila až na 9. místo. Od sedmého místa, ze kterého do finále postupovaly, je dělilo pouze 150 setin bodu.

Finals

0.50

16.700

8.000

0.0

25.200

 

Tímto závodem se Jana, Anna a Lucie úspěšně rozloučily se závodní sezónou 2016/2017 a dostaly cennou zpětnou vazbu na prázdniny, během kterých bude probíhat příprava na blížící se Mistrovství Evropy, které se koná v říjnu v polském Řešově.

 

 

 

 

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: