Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Mistrovství České Republiky 2017 Tisk

 

10th - 12th  November  2017

Czech Republic Championships

 

FINAL RESULTS

 

    Druhou listopadovou sobotu se v gymnastické tělocvičně TJ Bohemians Praha odehrálo tradiční Mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice s mezinárodní účastí. Letošního šestnáctého ročníku se zúčastnilo celkem 186 závodníků z 18 klubů šesti evropských zemí. Během celého dne ohodnotila dvacítka mezinárodních rozhodčích přes 115 sestav sportovců z Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Švýcarska a samozřejmě z Čech. O titul mistrů republiky bojovalo 27 akrobatů z pořadatelského oddílu TJ Bohemians Praha a ze Sokola Brandýs nad Labem. Akrobatky z oddílu AG TJ Bohemians Praha vybojovaly dvě stříbrné a jednu zlatou medaili. 

 

   

 

   Stejně jako v předchozích letech se soutěžilo ve třech závodních kategoriích – žákovská (do 14 let, s jednou smíšenou sestavou), Age group (11-16 let, s dynamickou a statickou sestavou) a mistrovská (15+, statická nebo dynamická a smíšená sestava) a ve dvou disciplínách – páry a trojice.

   Největších úspěchů dosáhly české závodnice v žákovské kategorii trojic, v níž se na prvním místě umístila Lada Hamříková, Radka Davídková a Alexandra Yuditskaja s 30,850 body a staly se tak mistryněmi ČR pro rok 2017. V odstupu pouhých 150 setin bodu skončily se stříbrnou medailí dívky taktéž z TJ Bohemians - Michaela Šabatová, Julie Nováková a Sofie Brablecová a nechaly tak za sebou 12 dalších trojic.

 

      

 

   Stříbrnou medaili a titul mistrů ČR v kategorii Age group 11-16 vybojovalo trio Anna Hamříková, Lucie Neuschlová a Jana Kinštová, které v letošním roce reprezentovalo Českou republiku i na Mistrovství Evropy v polském Řešově (20. místo). V domácí závodní atmosféře děvčata potvrdila svou formu (49, 550) a lipské trojici na třetí pozici odskočila o více než dva body. Zlatá medaile utekla pouze v nižší známce za umělecký dojem - 0,5 bodu v součtu obou sestav. 

 

    

 

   V kategorii žákovských párů na titul mistryň ČR dosáhlo duo Tereza Češpivová, Adéla Davídková, kterým však známka 32,000 bodů stačila v konkurenci 16 zahraničních párů až na 6. příčku.  

 

 

   Umístění dalších českých závodníků:

Žákovské páry:

9. místo - Michal Frank, Tomáš Hrubý (31,350)

10. místo - Kateřina Nováková, Natálie Haburová (31,050)

11. místo - Emma Staňková, Nicole Maříková (30,800)

13. místo - Lara Ilčišinová, Sofia Smith (29,650)

21. místo - Ema Bernardová, Kateřina Richterová (24,800)

 

Žákovské trojice:

9. místo - Šárka Nováková, Anastacia Šabatová, Marijana Wünschová (29,100)

14. místo - Tereza Vojtíková, Anne Jane Nováková, Adéla Tuháčková (25,650)

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: