Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Klokan Cup 2017 Tisk

Klokan Cup 2017 – mezinárodní závod v akrobatické gymnastice

 

Letošního 17. ročníku mezinárodního závodu Klokan Cup se zúčastnilo celkem 25 závodníků z domácího klubu TJ Bohemians  a 77 německých akrobatů. Jako hosté závodili na Klokan Cupu také zástupci oddílu z polské Swidnice a z druhého českého akrobatického klubu Sokol Brandýs nad Labem. Poprvé jsme závodili podle pravidel nového olympijského cyklu (2017-2020), ve kterých se klade důraz na čisté provedení prvků a tudíž se technická známka započítává dvakrát.

 

V žákovské kategorii se našim závodníkům velice dařilo. V kategorii párů se na prvním místě umístil jediný mužský pár Tomáš Hrubý a Michal Frank s výslednou známkou 30,600, ke které jim pomohla především vysoká obtížnost předvedených prvků. Na stříbrnou medaili dosáhl díky čistému provedení dívčí pár Tereza Češpivová s Adélou Davídkovou a na stupních vítězů je na třetí příčce doplnily Josefína Korcová se Sofií Smith.

V žákovské kategorii skupin se do čela dostala dívčí trojice Anastacia Šabatová, Kateřina Jírů a Natálie Haburová s konečnou známkou 31, 500. Druhé místo si vyzávodila mladá trojice Alexandra Yuditskaya, Lada Hamříková a Radka Davídková, pro kterou byl Klokan Cup 2017 dokonce prvním společným závodem. V těsném závěsu skončila na třetí příčce trojice Sofie Brablecová, Julie Nováková a Michaela Šabatová a uzavřela tak žákovskou kategorii skupin.

 

V kategorii Age group 11-16 let se nám na závodním koberci poprvé představily dokonce dva domácí ženské páry – Blanka Luptáková s Kateřinou Novákovou a Nikola Doubková s Larou Ilčišinovou. Své dvě sestavy zvládl zacvičit lépe starší z obou párů (Luptáková, Nováková) a porota jejich výkon ohodnotila velmi vysoko. V součtu obou známek se děvčata nakonec vyšvihla na skvělou bronzovou pozici. Druhý z párů po povedené statické sestavě několikrát chyboval v sestavě dynamické a skončil na devátém místě. Výborný byl také výsledek ženské trojice Jana Kinštová, Lucie Neuschlová a Anna Hamříková, které se v konkurenci 9 dalších trojic umístily na skvělém třetím místě.

 

V mistrovské kategorii jsme letos své zástupce neměli a o kvalitní úroveň se proto postarali především smíšené páry z německých klubů. Na nejvyšší stupínek v kategorii párů suverénně vystoupali Patrick Schönholz a Melisa Meier se součtem známek 51, 590. Stříbrnou medaili si z pražských závodů odvezl ženský pár Lisa-Marie Halatasch a Jana Halder a bronz smíšený pár Max Hoppe a Vanesa Schippman z klubu Eintracht Leipzig 02 e.V. Vítězství v kategorii trojic obhájily hostující polky Karolina Koziel, Roksana Niedzialkowska a Amelia Cieslak. S téměř pětibodovým odstupem se na druhé místo dostali zástupkyně klubu DJK TSV Kersbach a bronz obhájila trojice TSG Hofhermweiler. 

 

 

Z fotogalerie: