Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Swidnica 2017 Tisk

 

POLSKO 2017   

Swidnica

 

V pátek 28. dubna se česká výprava ve složení Jana Kinštová, Lucie Neuschlová a Anna Hamříková, společně s trenérkou Petrou Filsakovou a rozhodčí Janou Smolíkovou vydala na závod do Polské Swidnice. Tradiční prvomájový závod, kterého se jako oddíl účastníme již mnoho let, byl pro polské závodníky nominačním závodem na blížící se ME v Řešově a tak měly naše závodnice příležitost poměřit síly se svými konkurentkami z Polska. Svými povedenými sestavami holky ovládly celý závod jejich kategorie a vyhrály zlatou medaili.

 

     

 

  V sobotu naše trojice nastoupila k závodu již velmi brzy ráno a to netradičně prvně s dynamickou sestavou. V přátelské závodní atmosféře se holkám podařilo opravit část nedostatků z posledních závodů v Ottendorfu a získaly vysokou technickou známku 16, 400. Ani v choreografii se nenašly žádné větší chyby a tak se celková známka za sestavu dostala na hodnotu 24, 750, což stačilo na druhé místo. 

 

 

  Celou tělocvičnu v odpoledním programu ohromila naše trojice svou statickou sestavou. Nadšení polských diváků podtrhla i umělecká známka od rozhodčích, která se vůbec poprvé přehoupla přes magickou hranici osmi bodů (8,050). Čistě provedené pyramidy a pouze drobné chyby v individuálních prvcích napomohli k celkové známce 25,250b a holky se tak v součtu obou sestav vyšvihly na první místo.

 

 

  Do nedělního finále holky nastoupily se značnými nervy, které způsobily nejistotu a drobné záchvěvy ve společných pyramidách. Nicméně se holkám podařilo vyvarovat větších chyb a s celkovou známkou 25,050 se jim podařilo první příčku udržet.